شنبه تا 5 شنبه از ساعت 9 تا 17
09120149115 02188307019
02188307019
09120149115

جشن آب ارمنستان

جشن آب وارداوار، فستیوال ملی و مذهبی ارمنستان

جشنواره آب وارداوار با قدمتی از دوران باستان، یکی از جشن های ملی و مذهبی کشور ارمنستان به شمار می رود. که شامل بخش های چون آب بازی،آواز خوانی و پایکوبی است.

ارمنستان در قفقاز جنوبی در میان دریایی سیاه و دریایی خزر قرار دارد  که مرز میان آسیا و اروپا محسوب می شود  ارمنستان کشوری کوهستانی و پر باران است و نیز یک کشور محاط در خشکی است . جمهوری ارمنستان  سرزمینی  است کوهستانی که  اکنون تنها شامل بخش شمالی فلات بزرگ ارمنستان است .

جشن ((وارداوار)) یا ((وارتاوار)) یکی از رسوم ملی و مذهبی مردم ارمنستان است که شامل بخش های مختلفی چون رقص و پایکوبی،اجرای موسیقی،مسابقه و البته آب بازی میشود.اقشار مختلف جامعه از هر نسلی در این جشن شرکت میکنند و کمتر کسی از خیس شدن در خیابان های ایروان در امان است.

 

یک تعطیلات آبی، دقیقا همان چیزی است که مردم ارمنستان در گرمای طاقت فرسای ماه ژوئیه به آن احتیاج دارند، بنابراین اگر فرصت سفر به ارمنستان در این زمان را داشتید، از شیطنت و آب بازی دیگران آزرده خاطر نشوید.و شما نیز با یک سطل یا لیوان آب، به جشن وارداوار ملحق شوید.

 

قدمت جشن وارداوار به ماقبل مسیحیت و زمان پرستش بت‌ها باز می‌گردد. این جشن بزرگ با «آستقیک»، الهه آب، زیبایی، باروری و عشق در ارتباط بوده است. همچنین گل سرخ که نماد الهه آستقیک است، در زبان ارمنی «وَرد» نامیده می‌شود که ردپای آن را می‌توان در نام این جشن جست.

پس از روی کار آمدن مسیحیت، جشن وارداوار به نمادی از تجلی مسیح مبدل شد و اکنون سنت قدیمی ریختن آب بر یکدیگر، نشانی از تطهیر و شفابخشی را تداعی می‌کند.

تاریخ و مکان برگزاری جشنواره وارداوار 2023

جشنواره آب وارداوار معمولا در روز شانزدهم ژوئیه، پس از عید پاک برگزار می‌شود؛ زمانی که کشور ارمنستان گرم‌ترین روزهای سال را سپری می‌کند.

 جشنواره وارداوار 2023، در روز 16 ژوئیه (25 تیر) برگزار میشود. اگر در این روز به ارمنستان سفر کردید، شرکت در فستیوال آب را از دست ندهید.

جشن وارداوار چگونه برگزار می‌شود؟

ماهیت برگزاری مراسم وارداوار در تمام مناطق ارمنستان یکسان است. مردم این کشور در تمام سنین و اقشار قادر به آب‌بازی و تفریح در این روز هستند و کودکان، مالکان حقیقی این روز محسوب می‌شوند. هیچ بعید نیست که هنگام عبور از پیاده‌رو یا بازدید از بناهای تاریخی، سطلی از آب بر سر عابران ریخته شود.

صبح این روز، مراسم تجلی مسیح در کلیساهای مختلف برگزار می‌شود. همچنین برگزاری برنامه‌های تقدیس آب و برکت‌بخشی به میوه‌ها، به‌ویژه سیب که از نمادهای این روز است، از دیگر بخش‌های این روز به حساب می‌آید.

آزادسازی کبوترها و نیایش برای پیشگیری از وقوع سیل‌ در جهان، از دیگر برنامه‌های جشن آب وارداوار است. علاوه بر این، رقص‌های آیینی، بازی‌های سنتی، نمایش‌های بومی و آوازهای محلی از بخش‌های جدانشدنی جشن ملی ارمنستان محسوب می‌شوند که آن را به میراث فرهنگی غنی این کشور بدل می‌کنند.

پرسش های متداول

جشن وارداوار چیست ؟

جشن (وارداوار) یا (وارتاوار) ، یکی از رسوم ملی و مذهبی مردم ارمنستان است که شامل بخش های مختلفی چون رقص و پایکوبی ، اجرای موسیقی ، مسابقه و البته آب بازی می شود .

جشنواره آب وارداوار چه زمانی برگزار می شود ؟

جشنواره آب وارداوار معمولا در روز چهاردهم ژوئیه ، پس از عید پاک برگزار می شود .

جشن وارداوار شامل چه برنامه هایی است ؟

آب بازی ، مراسم تجلی در کلیساها ، آزادسازی کبوترها و نیایش برای پیشگیری از وقوع سیل در جهان

جشنواره آب وارداوار نماد چیست ؟

پس از روی کار آمدن مسیحیت ، جشن وارداوار به نمادی از تجلی مسیح مبدل شد و اکنون سنت قدیمی ریختن آب بر یکدیگر ، نشانی از تطهیر و شفابخشی را تداعی می کند .

جشنواره آب زیباترین آب بازی های ارمنستان است

برای دیدن پکیج ها کلیک کنید

کلمات جستجو شده :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تلفن تماس : 09120149115