شنبه تا 5 شنبه از ساعت 9 تا 17
09120149115 02188307019
02188307019
09120149115

تورقشم

توزمینی

 قشم سفری از جنس طبیعت،خرید و تفریح

در یک کلام،قشم شگفت انگیز است.شگفت انگیز به معنای واقعی کلمه ! طبیعت قشم آن قدر جذاب،بکر و فوق العاده است که ازتماشای مناظر و جذابیت های آن سیر نمی شوید. شما با سفر به قشم با روی دیگری از طبیعت کشور آشنا می شوید که شاید تصورش را هم نمیکردید. از سوی دیگر، با افزایش قیمت ارز، سفر خارجی برای بسیاری از ما غیرممکن شده است. در حالی که با سفر به قشم بخش زیادی ازجذابیت های کشورهای دیگر را تجربه خواهید کرد. بنابراین اگر تا به حال به قشم نرفته اید، سفر به این جزیره را در برنامه تان قراردهید،خریدبلیط هواپیماقشم یا تور قشم تنها مقدمات مورد نیاز است تا شما را به این سرزمین جذاب برساند .تورقشم

آب و هوا

قشم بزرگترین جزیره ایران است.این جزیره در تنگه هرمز وافع شده است.قشم با شهر بندرعباس،بندرخمیر،جزیره لارک،جزیره هنگام،تنب کوچک و تنب بزرگ همسایه است.مساحت زیاد،تنوع آب و هوایی و پدیده های طبیعی خاص از ویژگی های قشم است.بیشترین دمایی که در قشم به ثبت رسیده 46 درجه سانتیگراد و کمترین دما 16 درجه سانتیگراد بوده است.آب و هوای در بیشتر اوقات سال گرم ومرطوب است.دمای بالای هوا و تابش مستقیم آفتاب  شما را در سفر به جزیره حسابی برنزه می کند.اگر گرمایی هستید،تابستان واواخر بهار به قشم نروید.درعوض پاییز و زمستان هوای قشم عالی است و با یک لا پیراهن می توانید در جزیره گردش کنید.

 

بهترین زمان سفر به قشم

تورقشم

همان طور که اشاره شد آب و هوا گرم است،بنابراین بهترین زمان سفر به قشم از لحاظ شرایط آب وهوا،پاییز و زمستان است.امااگر آب و هوای گرم آزارتان نمی دهدوبه دنبال تور ارزان  هستید،ماه های گرم سال انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. علاوه برایندر ایام تعطیلات نوروز بازار تفریحات و سرگرمی های قشم داغ تر می شود.بنابراین در تعطیلات سال نو هم می توانید سفری شیرین را تجربه کنید.

 

 

سفر ارزان به قشم

تورارزان قشم را عمدتا در روزهای گرم تابستان وروزهای آخر اسفند ماه می یابید. اگر اهل تور لحظه آخری هستید،چمدانتان آماده باشد. به محض اینکه تور لحظه آخری  را به قیمت مناسب یافتی،راهی شوید.اما اگر از آن دسته افراد هستید که ترجیح می دهید به جای تور،خودتان برنامه های سفرتان را بچینید،باید به دنبال بلیط هواپیما باشید.بلیط هواپیما ارزان قشم را هم مثل تور در تابستان و روزهای آخر اسفند ماه راحت تر پیدا می کنید.علاوه بر این پس ازتعطیلات نوروز و تعطیلات تابستان هم احتمالا بلیط ارزان قشم را آسان تر می خرید.

 

 

تور قشم

تور به دو شکل تور هوایی و تور زمینی فروخته می شود.در تور هوایی خرید بلیط هواپیما،رزرو هتل و احتمالارزرو گشت جزیره برای شما انجام می شود.در تور زمینی شما مسیر شهرتان تا بندرعباس را با قطار طی میکنید.سپس از بندرعباس با قایق عازم قشم خواهیدشد. قیمت تور قشم به قیمت هتل شما هم بستگی دارد.اگربخواهید تور ارزان بخرید،احتمالا باید به هتل های 2 یا 3 ستاره رضایت بدهید.اما در صورتی که بتوانید هزینه بیشتری پرداخت کنید،هتل های 4 ستاره  در انتظار شما هستند.( در حال حاضر در قشم هتل 5 ستاره وجودندارد)

 

 

 

سفرهوایی به قشم

راحت ترین و سریع ترین شکل سفر به قشم، سفر هوایی است. رزرو بلیط هواپیما  به زمان پرواز،ایرلاین وکلاس پروازی بستگی دارد.اما به طور معمول قیمت بلیط هواپیما  از 600 هزار تومان به بالا است.البته با توجه به شرایط آب و هوایی،تعطیلات و ساعت پرواز ممکن است این قیمت تغییر کند.

 

 

فرودگاه قشم

از آنجایی که قشم مقصد گردشگری بسیار مهمی است،فرودگاه این جزیره نیز از اهمیت ویژه ای برخورداراست.عملیات تحقیقاتی برای ساخت فرودگاه قشم از سال 1304 شروع شد.درطی سال ها عملیات عمرانی در این فرودگاه ادامه داشت.ودرنهایت در سال 1372 ساخت و ساز فرودگاه به پایان رسید.البته هنوز هم برخی پروژه های عمرانی در محطوطه فرودگاه قشم انجام می شود.

سفر زمینی

شاید دلتان بخواهدبه قشم بروید ولی نگران هزینه ها هستید.برای سفر ارزان به قشم یک راه حل مقرون به صرفه پیش روی شماست.شما می توانید با سفر زمینی به قشم،هزینه بلیط هواپیما را حذف و سفرتان را ارزان کنید.برخی افراد هم ترجیح می دهند زمینی سفر کنند تا از مسیر و گشت و گذار در سایر شهرها هم لذت ببرند،ازاین رو سفر زمینی به قشم هم رونق دارد.برای رسیدن به قشم می توانید مسیر را تا بندرعباس با  ماشین شخصی یا قطار طی کنید.

1- سفر  با قطار

در صورتی که شهر شما ایستگاه قطار دارد،می توانید مسیر شهرتان تا بندرعباس را با قطار طی کنید. قطار تهران-بندرعباس مسیر را در زمانی حدود 18 و نیم ساعت طی می کند.زمانی که به بندرعباس رسیدید،باید با قایق به قشم بروید.قایق یا شناورهای مسافربری هریک ساعت یک بار از اسکله شهید حقانی عازم اسکله شهید ذاکری قشم می شوند.تماشای دریا از شناور مسافربری بسیار جذاب و دلنشین است.و شما برای لذت بردن از این زیبایی حدود 50 دقیقه زمان دارید.

2- سفر با ماشین شخصی

چمدان ها را ببندید،از سلامت ماشین تان مطمئن شوید،باک بنزین را پرکنید وراه بیافتید.اگر پایه سفر جاده باشید،سفرخوشایندی درانتظارشماست.اگرچه ممکن است مسیر دور باشد اما با اقامت در شهرهای این مسیر،سفرتان لذت بخش تر خواهد شد. پس از اینکه بهبندرعباس رسیدید باید به بندر پل بروید.از مرکز بندرعباس تابندر پل حدودا 70 کیلومتر راه پیش روی شماست.در بندر پل با ماشین تان سوار لندی کرافت می شوید.با لندی کرافت تقریبا 20 دقیقه در دریا هستید تا مسیر بندرعباس به قشم را طی کنید.

 

 

همان طور که گفته شد لندی کرافت ها برای حمل مسافران با ماشین هایشان در نظر گرفته شده اند.اما گاهی هم مسافران بدون ماشین از این وسیله نقلیه استفاده می کنند.در زمان هایی که شرایط آب و هوایی ناپایدار و دریا ناآرام است،شناورهای مسافربری،مسافران را به قشم نمی برند.در این شرایط مسافران می توانند خودشان را به بندر پل برسانند و لندی کرافت به قشم بروند.

دیدنی های قشم

دیدنی های قشم،زیادٰمتنوع و شگفت انگیزند.اگر مدت سفر شما محدود است،حتما برای روزهای مختلف و تماشای این زیبایی هابرنامه ریزی  کنید.شمادر سفر به جزیره علاوه بر خود قشم،می توانید به جزیره هرمز و جزیره هنگام هم سفر کنید.جاذبه های این دوجزیره به طور مجزا در همین مقاله بررسی می شود.

1- دره ستارگان

یکی از بی نظیرترین جاهای دیدنی قشم دره ستارگان است.دره ستارگان مجموعه ای از کوه ها،دره هاوصخره هاست.به مرور زمان این کوه ها و صخره ها براثربارش باران،وزش باد و … تغییر کرده است.این تغییر باعث به وجودآمدن اشکال متفاوت دربین کوه ها و صخره ها شده است.شکل هایی که گاهی اوقات باکمی تصور به موجودات عجیب و غریب و حیوانات شبیه می شوند.اما چرا به این مکان دره ستاره ها یا ستارگان گفته می شود؟مردم بومی معتقدند این اشکال براثر برخورد یک ستاره به صخره ای که در این محل وجود داشته،ایجاد شده است برای همین به آن دره ستارگان می گویند.

 

 

2- جزیره ناز

جزیره ناز یا جزایر ناز از زیباترین مکان های دیدنی قشم است.این جزایر درواقع سه صخره هستند که درمیان دریاواقع شده اند.زمان هایی که آب دریا پایین می رود،مسیری از ساحل به این صخره ها باز می شود و شما می توانیدبا پای پیادهبه این صخره ها بروبد.ایستادن روی صخره ها و تماشای برخورد موج دریا با سنگ واقعا لذب بخش است.ضمنا اگر کمیدقیق شوید از همان بالا خرچنگ هایی را می بینید که در پایین صخره این طرف و آن طرف میروند.اما تمام جذابیت هایجزیره ناز به اینجا ختم نمی شود.زمان هایی که آب دریا بالاست،مردم بومی در اطراف ساحل بساط به پا می کنند.فروشصنایع دستی،میوه های گرمسیری و طراحی حنا روی دست ازجمله فعالیت هابومیان در ساحل جزیره ناز است.

 

 

3- تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه هم از دیگر جاهای دیدنی جزیره قشم است.این پدیده طبیعی همان طور که از نامش پیداست مجموعه ای از کوه و صخره است که در بین آن چاه های متعدد وجود دارد.چاه هایی که از لحاظ عمق با هم متفاوت هستند.به غیر از چاه،خود صخره ها و عبور ازمیان آنها هم جذاب است.کوه ها و صخره هایی که هرچه جلوتر میرویم،فاصله آنها از هم کمتر می شود.

 

 

4-جنگل حرا

یکی از خاص ترین پدیده های طبیعی نه تنها قشم بلکه ایران،جنگل حرا است.از آنجایی که جنگل حراازپرطرفدارترین دیدنیهای قشم است،حتما در سفرتان به این جنگلها هم سری بزنید.درختان جنگل های حرا در آبهای شور دریا رشدکرده اند.ریشه های درهم تنیده درختان جنگل حرا به شوری آب مقاوم هستند و نمک را از برگهای خود خارج میکنند.وقتی که آب دریا بالاست،درختهای جنگل حرا زیر آب می روند و زمانی که آب دریا پایین است،درختان از زیر آب سرشان را بیرون می آورند.اگربه تماشای پرندگان علاقمندید،این فرصت را ازدست ندهید.

جنگل بیرون آمده ازآب،محل رفت و آمد انواع پرندگان است.پرندگانی نظیر حواصیل،فلامینگو،پلیکان،مرغ ماهیخوار و… را در این محل فراوان می بینید.برای گردش در جنگل حرا زمانی که دریا بالاست،باید سوار قایق شوید.می توانید قایق را با افراد دیگر کرایه کنید تا هزینه بین شما تقسیم شود.اما اگر دلتان می خواهد زمان زیادی را به تماشای جنگل و پرندگان و البته عکاسی از آنها اختصاص دهید،بهتر است یک قایق دربست کرایه کنید.

 

 

5- غار خربس

به دلیل موقعیت جغرافیایی قشم،این جزیره غارهای متعددی دارد.این غارهاهریک ویژگی های خاص خود رادارند.یکی از این غارها،غار خربس است.غارخربس مجموعه ای از حفره هایی کوچک در دل یک کوه است.این حفره ها دریک دوره زمانی توسط مردم شکل اتاق به خود گرفتند.درواقع غارخربس در یک دوره زمانی به پناهگاهی امن برای زندگی مردم تبدیل شد.محوطه غارخربس فضایی باز و بدون پوشش گیاهی است،بنابراین سعی کنید درساعات ابتدایی صبح یا غروب به این مکان بروید که تابش آفتاب شدید نیست.البته پیشتر پیشنهاد سفر زمستانی به قشم را داده بودیم.سفری به دور از گرمای شدید،می تواند بسیار دلچسب باشد.

 

6- غار نمکدان

یکی دیگر از مکان های دیدنی قشم غارنمکدان است.این غار بسیار زیبا و شگفت انگیز است.با ورود به غار با قندیل های زیبا و خارق العاده نمک مواجه خواهید شد.علاوه بر این لایه های روی هم نمک صحنه های چشم نوازی به وجود آورده است.

لایه هایی که از قدمت بسیار طولانی این غار حکایت دارد.غار نمکدان در جنوب غربی قشم و در فاصله 90 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است.برای رسیدن به غارنمکدان باید مسیری را پیاده روی کنید،بنابراین پیش از راه افتادن کفش مناسب به پا کنید.

 

 

7- سد گوران

روستای گوران از دیگر مناطق دیدنی قشم است.این روستا که در غرب جزیره واقع شده،از بهترین مکان ها برای دیدن زندگی مردم بومی از نزدیک است.گویا در گذشته این روستا محل زندگی زرتشتیان بوده و از این رو به گبران و بعدها گوران معروف شده است.ازمهمترین دیدنیهای روستای گوران می توان به سد گوران اشاره کرد.یکی از جالب ترین ویژگی های این سد طول مدت ساختش است.ساخت این سد از دوران هخامنشیان شروع شده و در دوره ساسانیان ادامه داشته است.ودر دوره پهلوی کار ساختش به طور کامل به پایان رسیده است.

 

 

8- دره تندیس های

دره ستارگان از آن دیدنیهای دیدنی قشم است.اگر از دیدن دره ستارگان لذت برده اید،حتما سری هم به دره تندیس های قشم بزنید.این دره که شباهت زیادی به دره ستارگان داردمجموعه ای از کوه و صخره است.

کوه ها و صخره هایی که در طول زمان با باد و باران و سایرعوامل طبیعی دچار فرسایش شده اند.یکی از جذابیت های این دره وجود صدف هایی است که در اولین نگاه شاید کمی عجیب به نظر می رسد.اما اگر بدانید این محوطه میلیون ها سال قبل در دل دریا قرار داشته،دیگر وجود صدف ها عجیب نخواهد بود.

 

 

دیدنی های جزیره هرمز

1- دره مجسمه ها

یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی قشم و هرمز،دره مجسمه ها است.برای رسیدن به این دره باید مسیری را پیاده روی کنید.مسیر پر ازصخره هایی است که در طول زمان تغییرات ظاهری فراوان پیدا کرده است.این تغییرات باعث شده که صخره ها اشکال عجیبی پیداکنند.اگر کمی قوه تخیل تان را به کار بیندازید می توانید تصویر موجودات و حیوانات مختلفی را در این صخره ها ببینید.

به همین دلیل است که به این دره،دره مجسمه ها گفته می شود.زمانی که به نقطه پایان صخره ها می رسید خود را در ارتفاع بالایی از دریا می بینید. می توانید در این مکان بیاستید و با ساحل زیبای دریا که زیر پایتان است،عکس بگیرید.

 

 

2- دره سکوت

برای رسیدن به دره سکوت هرمز هم باید چند صدمتری را با پای پیاده طی کنید.در مسیرتان می توانید از تماشای انواع خاک های رنگی وصخره های نمکی لذت ببرید.دورتادور این دره را صخره های نمکی زیبا و دره های بلوری فراگرفته است.

وجود صخره ها باعث شده که صدااز اطراف به داخل دره نیاید.اگر خود و همراهانتان سکوت کنند،خودتان آرامش را به طور کامل احساس خواهید کرد.

 

 

3- قلعه پرتغالی ها

قلعه پرتغالی ها از دیدنی های قشم و هرمز است که در لیستمکان های طبیعی قرار نگرفته است اما با این حال واقعا تماشایی است.ساخت این قلعه به زمان حضور پرتغالی ها در جزیره هرمز بازمی گردد.آنها برای ساخت قلعه از خاک سرخ جزیره استفاده کرده اندعلاوه براین،پرتغالی ها در ساخت این قلعه از معماری ایرانی بهره برده اند.

ازجمله فضاهایی که در قلعه پرتغالی ها وجود دارد می توان به انبار تسلیحات، آب انبار و سالن های متعدد اشاره کرد. قلعه پرتغالی ها در ساحل دریا ساخته شده است.پس از بیرون آمدن از قلعه باکمی دقت احتمالا پرندگان دریایی نظیر پلیکان و مرغ ماهیخوار را در این ساحل ببینید.

 

 

4- فرش خاکی هرمز

اگر کمی خوش شانس باشید در سفر به هرمز فرش خاکی این جزیره را می بینید. این فرش در نیمه دوم سال و در ساحل درست میشود (درصورتی که باران ببارد فرش خراب می شودو نمی توانید زیبایی های آن را ببینید ).

تقریبا حدود 50 نفر مسئولیت طراحی و آماده  کردن این فرش را با انواع خاک های رنگی جزیره به عهده دارند. در این فرش 1300 متر مربعی حدود 12 رنگ استفاده شده است.ادعا می شود این فرش خاکی جهان است.

 

 

5- معدن خاک سرخ

معدن خاک سرخ هرمز دارای یکی از بهترین خاک های سرخ جهان است.این خاک در صنایع مختلفی نظیر رنگ سازی،صنایع شیشه سازی و… مورد استفاده قرار می گیرد،اما به غیر از معدن خاک سرخ،ساحل سرخ هرمز بسیار دیدنی و زیباست.

در این ساحل خاک و سنگ هاهمه سرخ هستند.البته حواستان باشد روی این ساحل نشینید که لباستان حسابی رنگی می شود،از ساحل سرخ کمی آن طرف تربروید،به ساحل نقره ای می رسید خاک این ساحل نقره ای و درخشان است.

 

آشنایی با تفریحات قشم

1- تفریحات آبی

پاراسل: پرواز بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس ، لذتی که به هیچ شکل نمی توان از آن گذشت . هنگامی که برای اولین بار در آسمان اوج می گیرید ، تماشای جزیره با آن همه زیبایی واقعا حیرت انگیز است . خوبی پاراسل این است که به صورت تکی یا همراه دوستان و اعضای خانواده به صورت دو نفره و سه نفره انجام می شود . احتمالا کنجکاو هستید که پاراسل چگونه در آسمان به پرواز در می آید؟ در جواب باید بگوییم ، بعد از اینکه روی پاراسل سوار شدید ، این چتر به یک قایق موتوری متصل شده که با حرکت قایق ، چتر هم حرکت می کند .

 

 

نکاتی که باید بدانید:

ساعت مراجعه بین 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

قیمت بلیط پاراسل در سال 1400 حدود 150 هزار تومان است .

پاراسل برای افراد 5 تا 10 سال اگر دارای شرایط مناسب باشند ، مانعی ندارد.

مدت زمان پرواز برای کودکان 6 دقیقه و ارتفاع بین 70 تا 90 متری است .

پاراسل برای بزرگسال 15 دقیقه و تا ارتفاع حدودی 150 تا 300 متر بالا می رود .

امکان استفاده دو یا سه نفر از یک چتر به صورت همزمان ( مجموع وزن کم تر 200 کیلوگرم و با صلاحدید ناخدا )

مدت پرواز در بالاترین ارتفاع حدود 5 تا 15 دقیقه است.

قایق سواری از تفریحات جزیره قشم

قایق سواری از قدیم الایام در سواحل قشم وجود داشته و از پرطرفدارترین تفریحات آبی قشم به شمار می رود . قایق سواری برای کسانی که از تفریحات مهیج قشم کمی ترس دارند یا برعکس ، می خواهند به صورت گروهی لذت هیجان قایق سواری را تجربه کنند ، پیشنهاد می شود . بیش تر قایق های قشم تندرو هستند و با سرعت بالایی که دارند ، قایق روی موج های آب می افتد ! در همین موقع با جدا شدن قایق از سطح آب ، حس معلق بودن به شما دست می دهد که تجربه لذت بخشی از قایق سواری برای شما به ارمغان می آورد.

 

 

نکاتی که باید بدانید:

قایق سواری مناسب 1 تا 4 نفر ( بسته به ظرفیت قایق )

بستن جلیقه نجات ضروری است .

قیمت بلیط قایق سواری متفاوت است .

محدودیت سنی ندارد .

مدت زمان قایق سواری 15 دقیقه است .

اسکوتر

دوست دارید به دنیای زیر دریا سفر کنید ، ولی شنا بلد نیستید ؟ نگران نباشید ، اسکوتر زیردریایی قشم را تجربه کنید . راستش را بخواهید ، حرف زدن از این بازی هم هیجان انگیز است ، چه برسه این رویا با اسکوتر زیردریایی یه واقعیت تبدیل شود . اگر به کشف آبزیان و تماشای موجودات زنده دریا علاقه دارید ، این تفریح بسیار جذاب را از دست ندهید . اسکوتر شبیه به یک موتور است که به دستگاه اکسیژن وصل می شود . پیشنهاد می کنیم اگر همراه دوستانتان هستید ، برای اینکه بیش تر به شما خوش بگذرد به صورت گروهی اسکوتر سواری کنید .

 

نکاتی که باید بدانید:

اسکوتر سواری برای افراد بالای 12 سال مناسب است .

این بازی برای افرادی با سابقه بیماری هایی مثل ناراحتی قلبی ، ناراحتی تنفسی ، فشار خون بالا و خانم های باردار ، ممنوع است .

جت اسکی 

مگر می شود عاشق دریا آن هم از نوع خلیج فارس باشید ، ولی لذت سرعت و هیجان روی آب های خلیج را تجربه نکنید ! بازی جت اسکی یکی از بهترین و لاکچری ترین تفریحات قشم به شمار می رود . این تفریح را اغلب آقایون تجربه می کنند . اکثر آقایان حتی یک بار هم که شده لذت این تفریح را تجربه کرده اند .

 

نکاتی که باید بدانید:

ساعت مراجعه از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

قیمت بلیط جت سواری برای هر نفر در سال 1400 حدود 250 هزار تومان است .

قابل استفاده برای آقایان و بانوان

مدت جت سواری با رعایت نکات ایمنی 15 دقیقه است .

بستن جلیقه نجات ضروری است .

اسکی روی آب

این بازی مهیج ویژه افراد نترس است . نترس ! شاید خنده دار باشد کسی در مقابل تفریحات آبی قشم کوتاه بیاید . تفریحات قشم به قدری جذاب و مهیج هستند که کم تر کسی پیدا می شود در برابر اسکی روی آب قشم ، نه بگوید . حالا که دلتان را حسابی آب کردم ، کمی بیش تر با این بازی آشنا می شویم . در اسکی روی آب شما با چهار وسیله در ارتباط هستید ، عینک مخصوص ، طناب ، جلیقه نجات و اسکی . بعد از پوشیدن کفش مخصوص اسکی به وسیله طنابی که به قایق یا جت وصل است ، روی آب ها هیجان موج سواری را تجربه می کنید.

فلای برد

تفریحات آبی قشم آن قدر زیاد و دوست داشتنی هستند که آدم واقعا می ماند کدام یکی را انتخاب کند ! اگر برای خرید بلیط فلای برد دو دل بودید ، کافی است یک بار کسی را که در حال فلای برد سواری است ، ببینید . شک ندارم بعد از تماشای این بازی در صف خرید بلیط فلای برد خواهید ایستاد . فلای برد از جدیدترین و همینطور از تفریحات گران قیمت قشم به حساب می آید ، با این حال همه برای این بازی سر و دست می شکنند . برای انجام این بازی ابتدا به شما آموزش های لازم گفته می شود تا به راحتی بتوانید حفظ تعادل حفظ تعادل داشته باشید . در اولین قدم به یک جت اسکی وصل خواهید شد و با کمک فشار آب و حرکت جت اسکی از سطح دریا کنده می شوید . از الان بگوییم جدا شدن شما از سطح دریا به احتمال زیاد با جیغ و فریاد همراه است . البته از روی دلخوشی و هیجان .

 

 

نکاتی که باید بدانید : 

زمان مراجعه 9:30 صبح تا 6 بعد از ظهر

قیمت بلیط فلای برد در سال 1400 حدود 200 هزار تومان است .

فلای برد برای بالای 18 سال مجاز است.

بستان جلیقه نجات ضروری است .

مدت زمان بازی 15 دقیقه

مناسب برای بانوان و آقایان

بالا رفتن به کمک فشار آب تا چند متر

شاتل سواری

درسفر به قشم تفریحاتی که حین هیجان قیمت نسبتا ارزانی هم دارد ، شاتل سواری است . این بازی مثل بناناسواری از تفریحات آبی قشم است که هر زمان به ساحل قشم بروید این تیوپ ها را روی آب خواهید دید . در شاتل سواری حداکثر 4 نفر می توانند بنشینند که به وسیله قایق تندرو یا جت کشیده می شوند.

نکاتی که باید بدانید

بستن جلیقه نجات و کلاه ضروری است .

مدت زمان بازی 15 دقیقه است .

قیمت بلیط شاتل سواری در سال 1400 حدود 80 هزار تومان است .

 

 

بناناسواری

شمار تفریحات جزیره قشم کم نیستند ، به خصوص اگر دوست دارید لذت هیجان را به صورت گروهی تجربه کنید . تیوپ های موزی شکل بنانا یکی دیگر از تفریحات قشم هستند که به صورت تک نفره تا پنج نفره انجام می شود . برای انجام این بازی بعد از نشستن روی تیوپ ، شما به وسیله قایق های تندرو یا جت بوت با سرعت بسیار بالایی کشیده می شوید . هیجان بناناسواری به حدی است که همزمان با کشیده شدن تیوپ ، صدای جیغ و خنده های شما در دریا شنیده می شود . سرعت و هیجان بناناسواری نسبت به شاتل سواری بیش تر است .

 

 

غواصی

دیدن موجودات دریایی آن هم از نزدیک مثل انواع ماهی ها ، شقایق دریایی ، عروس دریایی ، مرجان و صدف ها آرزوی خیلی از افراد بود تا اینکه به لطف غواصی در قشم به حقیقت پیوست . پس به اتفاق هم با تن کردن لباس غواصی به سرزمین موجودات دریایی سفر خواهیم کرد . همه تفریحات آبی قشم یک طرف ، غواصی هم یک طرف ! تصورش را کنید ، برای دیدن دنیای آبی رنگ ها می توانید تا عمق دو تا پنج متری بروید و از جزیره قشم زیباترین خاطره را به یادگار ببرید.

 

 

پارک آبی قشم

پارکی به مساحت 2 هزار مترمربع به یقین می تواند از جمله بهترین تفریحات قشم را در خود جای دهد . پارک آبی قشم از پارک های معروف و با کیفیت ایران است که در همسایگی خلیج فارس قرار دارد . این پارک یک ایستگاه فراموش نشدنی برای گذراندن اوقات خوش کنار عزیزانتان به شمار می رود . در این پارک می توانید ساعت ها به تفریح بپردازید . از امکانات و تجهیزات مدرن این مجموعه سالن بیلیارد ، استخر ، چاله فضایی ، شیب مستقیم ، سرسره های منحنی ، سونا ، جکوزی ف کافی شاپ است .

پاراگلایدر

احتمالا پاراگلایدر مهیج ترین و ترسناک ترین تفریحات جزیره قشم به حساب می آید که با قیمت بالای آن ، ارزش یکبار تجربه را دارد . پرواز بر فراز آسمان آبی قشم حتی شنیدن این جمله هم لذت بخش است . چشم هایتان را ببندید و در حالی که خودتان را در جزیره قشم تور می کنید به لذت پرواز و تماشای جزیره از نمای بالا فکر کنید . تجربه سقوط آزاد فقط به لطف پاراگلایدر سواری امکان پذیر است که این کار به واسطه مربی انجام می پذیرد .

 

 

مراکز غواصی و تفریحات دریایی قشم

1- مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین

مجموعه نگین فعالیت خود را از سال 1393 آغاز کرد . در این مجموعه تفریحات آبی نظیر پاراسل ، جت اسکی ، بنانا ، شاتل ، قایق سواری و فلای برد ارائه می شود .

2- کلوپ غواصی دلفین مرجان قشم

این کلوپ در سال 1390 افتتاح شد . تفریحات هیجان انگیزی چون شاتل ، بنانا ، جت سواری ، غواصی ، قایق سواری و فلای برد در این مرکز ارائه می شود . همچنین امکان عکاسی و فیلمبرداری زیر آب برای گردشگران وجود دارد .

3- کلوپ تفریحات دریایی ساحل طلایی

در این مرکز بازی های آبی مثل قایق سواری ، جت اسکی ، شاتل ، بنانا ، اسکی روی آب و غواصی انجام می شود . در کلوپ ساحل طلایی علاوه بر عکاسی و فیلمبرداری زیر آب ، دوره های آموزش غواصی صورت می گیرد .

پارک های قشم

بعد از یک روز آبی هیجان انگیز برای تجدید قوای دوباره بدن به چه چیزی نیاز دارید ؟ پارک های قشم بهترین مقاصد تفریحات قشم محسوب می شوند . هر زمان که به این پارک ها بروید ، روی زمین جا برای سوزن انداختن نیست ! پس بدون معطلی از پارک های قشم دیدن می کنیم .

پارک زیتون از معروف ترین پارک های قشم

پارک زیتون قشم محیطی با صفا و سرسبز است که برای مسافران از گزینه های اصلی محسوب می شود . چیزی که پارک زیتون را به یکی از محبوب ترین پارک های قشم تبدیل کرده وجود امکانات رفاهی و آلاچیق هایی برای استراحت و اتراق مسافران است . خوبی ها و جاذبه های این پارک به فضای دلنشین آن ختم نمی شود . از امکانات تفریحی پارک زیتون می توان به زمین بازی بسکتبال ، والیبال ساحلی ، فوتسال و … اشاره کرد که از دید نوجوانان و جوانان بسیار جذاب است .

 

 

پارک کروکدیل ها

یک بازدید فراموش نشدنی در تور قشم چه ویژگی های خاصی دارد که پارک کروکدیل ها ندارد ؟ از فضای سبز پارک گرفته تا زیست حیوان های ترسناکش هر بازدید کننده ای را به سمت پارک کروکدیل ها ترغیب می کند . این پارک بیش تر برای گروه سنی کودکان جذاب است و یک فرصت کم یاب برای آشنایی کودکان با حیواناتی مثل کروکدیل ، مار ، لاکپشت ، ایگوآنا ، طاووس و … به حساب می آید .

 

 

ژئوپارک قشم

از جاذبه های گردشگری و پر طرفدار جزیره قشم که کم تر کسی وجود دارد به آنجا نرفته باشد ، ژئوپارک قشم است . این منطقه که بازدید از آن برای همه توصیه می شود ، اولین ژئوپارک خاورمیانه به شمار می رود . از سال 1385 این ژئوپارک به عنوان یکی از ژئوپارک های تحت حمایت یونسکو شناخته می شود .

زیبایی های این منطقه به قدری زیاد است که با چند خط توضیح نمی توان آن ها را وصف کرد ! در ژئوپارک قشم چندین پدیده ارزشمند و خارق العاده وجود دارد که اگر به آنجا نرفته باشید به یقین اسم آن ها به گوشتان خورده است . ژئوپارک از آن نظر جزو بهترین تفریحات قشم به حساب می آید که بسیاری از جاذبه های تاریخی و مشهور قشم از جمله دره ستاره ها ، دره تندیس ها ، بام قشم ، دره شور ، کریان ، جنگل حرا ، روستای لافت ، تالاب پرندگان دوکوهک ، جزایر ناز و … را در قلب خود جای داده است .

 

تور قشم نوروز یکی ازتورهای محبوب برای سفرهای نوروزی است.آب و هوای قشم درایام نوروزخوب و قیمت ها نیزبه نسبت تورکیش پایین است.از این رو بسیاری از مردم قشم را برای سفر در ایام نوروز انتخاب می کنند.وجود جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان و نیز امکان سفر به این جزیره به صورت زمینی و هوایی، ازجمله عوامل جذابیت تور قشم در نوروز1401 است.اما قبل از رزرو تور قشم بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید.

پیش بینی وضع هوای جزیره قشم در نوروز 1401

جزیره قشم در فصل بهار و به خصوص اوایل آن یعنی فروردین ماه و تعطیلات عید،آب و هوایی خنک و مطبوع دارد.رطوبت هوا نیز در ایام نوروز بسیار پایین است که البته با نزدیک شدن به تابستان،برمیزان آن افزوده خواهد شد؛به طوری که نباید نگران دما و رطوبت هوای قشم درنوروز 1401 باشید.اما آسمان قشم در این ایام ممکن است گاهی ابری و حتی بارانی باشد.البته بارش باران به حدی نیست که آزاردهنده بوده و کل روز شما را خراب کند.با این حال بهتر است یک بارانی سبک در سفر به قشم همراه خود داشته باشید.

قیمت تور قشم در نوروز 1401 چقدر گرانتر می شود؟

حجم سفر به جزیره قشم در ایام عید افزایش به چند برابر دیگر ایام سال خواهد رسید.همین عامل هم سبب افزایش قیمت بلیط و هتل قشم در ایام نوروز است.به طوری که ممکن است قیمت بلیط پرواز یا قطار قشم تا بیش از2برابر قیمت بلیط قشم در اواسط زمستان برسد.هتل های قشم نیز در این ایام،قیمت ها را تا دو برابر دیگر ایام سال افزایش می دهند.بدین ترتیب برای رزرو تور قشم نوروز1401 بایددو برابرهزینه کنید.البته قیمت تور قشم در نیمه دوم تعطیلات عید کمی کاهش خواهد یافت.

 

خدمات تور قشم نوروز1401:

  •        بلیط رفت و برگشت
  •        اقامت همراه با صبحانه (در صورت درخواست ناهار یا شام باید از طرف شما مسافر عزیز رزرو گردد.)

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تور قشم نوروز1401 با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

  •      88307019 – 021
  •      09198011245
  •      09125198388

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

تلفن تماس : 09120149115